Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Sivilceler, yetişkinlerde de görülse de, daha ziyade gençler için ciddi bir sıkıntı teşkil ediyor. Hem genç kızlar hem de erkekler için bazen bunalım nedeni bile olabiliyor. Bu olumsuz durumun önüne geçebilmek için ise her geçen gün yeni karışımlar, yeni iksirler üretiliyor. Bizim anlatacağımız sivilce maskesi de bu iksirlerden sadece bir tanesi.

sivilce maskesi

sivilce maskesi

Evde Sivilce Maskesi

Bugün çok sayıda sivilce maskesi çeşidi sayesinde gençler hem sivilceleriyle uğraşmaktan kurtuluyor hem de ciltlerinde ileride oluşabilecek sivilce lekelerinden kendilerini koruyabiliyor. Ayrıca evde kendi imkânları ile yapabildikleri için de, sivilce ilaçlarına ihtiyaç duymadan ve ekonomik bir şekilde bu sorundan kurtulabiliyor.

maske

maske

Cildi ferahlatan ve onaran sivilce maskesi için gereken malzemeler şunlar: keten tohumu (3 kaşık), kil (1 kaşık) ve papatya çayı. Gördüğünüz gibi son derece sade ve doğal bir liste içeren bu maske için yapmanız gereken tek şey, bunları iyice karıştırıp sivilceli bölgeye sürmek olacak. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra da yüzünüzü ılık suyla yıkamalısınız. En iyi sonucu elde etmek için de, üç günde bir bu işlemi tekrar etmelisiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir