Topuklu Ayakkabı Giymemek İçin 10 Neden

Topuklu ayakkabıları her kadın giyemez. Özellikle boyu uzun olanlar veya bacak boyu uzun olan kadınlar topuklu ayakkabı giymemelidir. Aksi taktirde olduğunuzdan çok daha uzun görünebilirsiniz. Bu da estetik açıdan göze hoş görünmez.

Topuklu ayakkabı giymemek için 10 neden sunacağız. Bu doğrultuda kimlerin topuklu ayakkabı giymemesi gerektiği konusunda ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Günümüzde çoğu kadın topuklu giymeyi seviyor. Fakat boyu uzun olan veya bacak boyu uzun olan kadınların topuklu ayakkabı giymesi doğru değildir. Kadınlar tarafından en çok merak edilen konulardan biri de budur. Sizlere konu ile ilgili önemli bilgiler vereceğiz. Topuklu ayakkabılar her ne kadar ayakları acıtsa da kadınlar için bir tutkudur. Ancak yüksek topuklar kadınlar da bazı rahatlıklara neden olabiliyor. Peki, topuklu ayakkabı giymemek için 10 sebep nedir?

Dizde Kireçlenmeye Neden Oluyor!

Topuklu ayakkabı ile gün içerisinde ayakta durmak dizde kireçlenmeye neden olabilir. Yürürken ayakların yer değişmesi sonucu yükler yer değişir. Dize binen yük ise kireçlenmeye yol açar.

Baldır Kaslarında Kasılmaya Neden Oluyor!

Yüksek topuklu giymek baldır kaslarında kasılmaya neden olmaktadır. Bu doğrultuda baldır bölgesinde sertleşme meydana gelir. Ayakkabı içerisinde ayağın öne eğitimli pozisyonda olması sonucu kas kasılmaları gerçekleşmektedir.

Dokuların Sıkışması ve Kalınlaşmasına Neden Oluyor!

Topuklu ayakkabı giymek ayak parmaklarının sıkışmasına ve kalınlaşmasına neden oluyor. Özellikle sivri burunlu topuklu ayakkabı giymek oldukça sakıncalıdır. Genellikle 3. ve 4. parmaklar arasında sinirlere baskı yapmaktadır. Bunun sonucu parmaklarda uyuşma ve ağrı meydana gelmektedir.

Baş Parmak Kemik Çıkıntısı Problemi Ortaya Çıkabiliyor!

Topuklu ayakkabı uzun süreli kullanımda baş parmak kemik çıkıntısına neden oluyor. Bu yüzden sürekli olarak topuklu ayakkabı giyilmemelidir. Bu çıkıntılar tüm hayatı olumsuz etkilemektedir. Ortaya çıkan ağrılar git gide büyür ve baş parmağın diğer parmaklara doğru eğilmesine sebep olur.

Topuk Ağırı Meydana Gelebilir!

Özellikle yüksek topuklu ayakkabı giymek topuk ağrısına neden olmaktadır. Eğer topuk ağrısı çekmek istemiyorsanız topuklu ayakkabılardan uzak durmalısınız.

Denge Problemi!

Topuklu ayakkabı giyildiğinde ayağın tamamı yere değmez. Bunun sonucu denge sorunları ortaya çıkabilir.

Parmak Uçlarında Yara Oluşumu!

Vücudun tüm yükü ayaklara bineceği için topuklu ayakkabının içerisinde parmak uçları yararlanabilir.

Eklem Ağrılarına Neden Olabilir!

Uzun süreli topuklu ayakkabı kullanımı eklem ağrılarına neden olmaktadır. Özellikle bacak ve baldırda kasılmalar meydana gelebilir.

Orta Eklem Bükülmesine Neden Oluyor!

Dar burunlu ayakkabılar orta eklem bükülmesine sebep olabiliyor. Bu vücudun eğilmesi ile ağrılara neden olmaktadır.

Belde Ağrı Oluşumdan Neden Oluyor!

Bel ağrısı neden olur? sorusuna karşılık olarak topuklu ayakkabı giyilmesini öne sürebilirsiniz. Çünkü vücudun tüm yükünü ayaklar çeker. Daha sonra ağrı hissi bel bölgesine doğru çıkar ve bel ağrıları ortaya çıkabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir