Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulmanın 5 Yolu

Siyah noktalar aslında cilt yüzeyinde kapalı gözeneklerin bir sonucu olarak ortaya çıkan küçük sivilcelerdir. Her kadın kusurları ve lekeleri makyajla gizlemek yerine tedavi etmeye çalışır. Belki de biz kadınları en çok rahatsız eden sorunlardan biri siyah noktalar, özellikle de burunda oluşan siyah noktalardır.

Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Burundaki gözeneklerin kapanması sonucu siyah noktalar oluşur ve hava ile temas ettikten sonra yağların ve ölü hücrelerin oksidasyonu sonucu siyah bir renk alır. Burunda siyah noktalardan şikayetçi olanlardansanız, onlardan kolayca ve evde kurtulmanıza yardımcı olacak 5 yol:

Yüzü Sabah ve Akşam Yıkamak

Cildinizin yapışan yağ ve kirlerden kurtulmasına yardımcı olmak için sabah ve akşam yüzünüzü yıkamayı ihmal etmeyin. Ayrıca spordan sonra terleme izlerini yok etmek için bu adımı uygulayın. Ayrıca, bakterilerin üzerlerinde birikmesini önlemek için yattığınız yastıkları yıkadığınızdan emin olun.

Siyah Nokta Burun Bantlarını Deneyin

Bu sinir bozucu siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı olan burun bantlarını deneyin. Kullanmadan önce cildinizi buhara maruz bırakabilirsiniz, bu da gözenekleri açar ve bu sıvaların etkinliğini artırır. Kozmetik ürünlerin satıldığı yerlerde bulunan Kore burun bantlarını denemenizi tavsiye ederim.

Güneş Koruyucu Krem

Cildinizde ve burnunuzda daha fazla yağın birikmesini önlemek için yağsız olmak şartıyla güneş kremi kullanın.

Cilt Soyma

Cildinizin yüzeyindeki ölü hücrelerden kurtulmak ve cilt ürünlerinin daha hızlı nüfuz etmesine yardımcı olmak için bir hafta önceden cildinizi pul pul dökün. Burundaki siyah noktalardan kalıcı olarak kurtulmaya yardımcı olduğu için gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini sağlayan salisilik asit açısından zengin formülasyonlar aramanızı tavsiye ederiz.

Kil Yüz Maskeleri Kullanın

Kil veya kömürden yapılmış yüz maskelerini kullanmaya odaklanın, çünkü genellikle siyah noktaların nedeni olan aşırı yağ ve kirden gözenekleri temizleme konusunda çok etkilidirler.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir