Yazın Güneşe Dikkat Edin!

Erken yaşlanmaya da sebep olan şeylerden biri de güneştir. Yazın güneşten yararlanacağım diye daha fazla zarar görebilirsiniz. Bu yüzden birkaç şeye dikkat edin.

Öncelikle her doktorun altını çizerek vurguladığı gibi öğlen ve ikindi saatleri güneşin ışınlarına maruz kalmamaya çalışın. Sabahın erken saatlerinde yararlanacağınız güneş dalgaları sağlıklı olup bu aralığı tercih etmeniz en iyisi olacak.

güneş

güneş

En önemli şeylerden biri de güneş kreminizi sürmeden dışarı çıkmayın. 20 dakika önceden yüzünüze yedirerek sürün ve her 1 saate bir tekrarlayın.

Giyimde Dikkat!

Modaya uymak amaçlı yazın güneşinde çok dar elbise ya da kot pantolonlardan uzak durun. Naylon, koyu ve kısa elbiselerden ziyade güneşten koruma sağlayacak uzun, siperli şapkalar ve kaliteli gözlükleri tercih edin.

güneşlenmek

güneşlenmek

Kaliteli gözlük konusu ise oldukça önemli olup göz sağlığınıza etkisi bulunuyor. Gözleriniz mikrop kapabileceği gibi uzun süre güneş altında kalarak görme bozukluklarına kadar ileri seviyeye götürebilir.

Deri bakımınıza dikkat ederek akşamları ve gün aşırı olarak duş almaya dikkat edin. Kuruyan vücudunuzun nemsiz kalmamasına özen göstererek nemlendirin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir