Akıllı Telefonların Hızlı Şarj Edilmesi

Akıllı telefonların şarjı kullanıcıları tatmin edecek kadar uzun süre gitmiyor. Sürekli yeni telefon modellerini piyasaya sunan firmalar ise batarya sorununu tam olarak aşabilmiş değiller. Telefon şarjlarının daha uzun süre dayanması için bazı güncellemeler ve güç tasarruf modu mevcut olsa da kullanıcılar daha ideal bir çözüm yolu istiyorlar. Bunların yanı sıra telefonu daha hızlı şarj edebilmeniz de etkili bir çözüm yoludur.

hızlı şarj

hızlı şarj

Orijinal Ekipmanlar Kullanın

Telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını istiyorsanız mutlaka orjinal ekipmanlar kullanmalısınız. Yapılan testler ve araştırmalar telefon modelinin kendi ekipmanları ile şarj edilmesinin daha hızlı dolmasıyla birlikte batarya ömrünü de uzattığını açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Şarj Olurken Telefonu Kapatın

Şarj olan telefonu kapatmanız daha hızlı dolmasını sağlar. Eğer kullanmak zorunda değilseniz telefonu kapatın. Telefonlar açık halde şarj olurken dahi sürekli enerji harcarlar. Ayrıca internete bağlı uygulamalar da şarjın daha geç dolmasına neden oluyor.

şarj

şarj

Ekran Parlaklığını Azaltın

Ekranı akıllı telefonun en fazla enerji harcayan donanımıdır. Ekran parlaklığını azaltmanız telefonun daha hızlı şarj olmasını sağlayacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir