Amazon Prime Nedir?

Çeşitli ürün seçenekleri ile 1994’ten bu yana hizmet veren Amazon, geçtiğimiz senelerde oldukça işlevsel bir hizmet geliştirdi.  Geliştirmiş olduğu Amazon Prime, 2020 senesinden beri Türkiye’de de konforlu bir şekilde kullanılmaktadır. Peki, Amazon Prime nedir, özellikleri ve avantajları nelerdir? Diye soracak olursanız detaylı bir şekilde açıklayalım. Amazon Prime, ücretli bir abonelik programıdır. Bu abonelik sayesinde kargolarınızı aynı gün veya ertesi gün adresinize ulaştırabiliyorsunuz. Uzun uzun teslimat süresini beklemek durumunda kalmıyorsunuz. Oldukça önemli bir nokta da bu kargolarınızı tamamen ücretsiz bir şekilde teslim alıyorsunuz. Tüm bunların yanında Amazon Prime’de müzik, oyun, film ve video akışı da bulunmaktadır. Ödüllü filmlere ve Amazon Orijinal dizilerine ulaşma fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Amazon Cloud ile bulut tabanlı harici bellek hizmetinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcısına sınırsız fotoğraf depolayabilme fırsatı sunmaktadır.

Amazon Prime Müzik sayesinde ise yaklaşık 60 milyon şarkıya sınırsız ve sorunsuz erişim sağlayabilirsiniz. Dünya çapında birçok sanatçıyı ve türü kapsatmaktadır. Amazon Prime’ın sağlamış olduğu bir diğer fırsat ise, hiçbir ekstra ücret ödemeden yüzlerce e-kitap ve e-dergi arşivini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çeşitli alanlarda cezbedici özellikler sunan platform günden güne yaygınlık göstermeye başlamıştır. Kullanıcıları tarafından oldukça sevilmektedir. Dijitalleşen dünyamızda, başta alışveriş olmak üzere tüm ihtiyaçlarımızı online olarak karşılamaya başladık. Böylelikle Amazon gibi köklü bir kuruluş sayesinde işimiz epey kolaylaşmaktadır.  Tek tuşla ihtiyacımız olan her ürüne ulaşabilmekteyiz. Geliştirdiği Amazon Prime sistemi sayesinde daha kolay ve hızlı bir şekilde alışverişlerimizi tamamlıyor, keyifli anlarımıza ortak olması için eğlenceli videolar çekebiliyor, gündemi takip edebilmek adına e-dergilerden yararlanabiliyor, güncel oyunları ücretsiz bir şekilde oynayabiliyor ve dizi filmleri kesinti yaşamadan rahatlıkla izliyoruz. 

Amazon Prime üyeliğinden ilk 30 gün ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. 30 günün ardından üyeliğinizi ücretli bir şekilde devam ettiriyorsunuz. Amazon Prime üyeliği ücreti ise 7,90 TL olarak belirlenmiştir. Diyelim ki üyeliğinizi iptal etmeyi unuttunuz ve sisteme kayıtlı kredi kartınızdan ücret çekildi, eğer o ay içerisinde Prime ayrıcalıklarını kullanmadıysanız talepte bulunabiliyor ücretinizin kartına geri yatmasını sağlayabiliyorsunuz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir