Burun Estetiğinde Avşar Maskesi Farkları

Burun estetiğinde asıl amaç hastaların yüz kısımlarında en fazla fark edilen ve ön planda yer alan burnun daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Burun bir kişinin yüzüne bakıldığı zaman ilk göze çarpan yer asla olmamalıdır. Burnun büyük olması, sarkması ve kaba durması kişinin hayatını bütünüyle olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Eğer bu durum ilerlemiş ise kişiler burun estetiği ameliyatı olabilirler.

avsar mask

avsar mask

İnsanların çevresi tarafından görüldüğü zaman güzellik açısından ele alınmaları ilk önce genel görünümüne bakarak yapılır. Burun ise ön planda durmadığı zaman güzelliğin bir bütün olarak yüzünüzde yer almasını sağlar.

Yüzün tüm hatları ameliyat öncesinde titiz bir şekilde analiz edilmelidir. Amaç kişinin yüz yapısı ile tamamen uyumlu bir burun meydana getirmektir. Rinoplasti ameliyatı olarak da adlandırılan bu ameliyat yüzün ifadesini baştan aşağıya değiştirebilecek etkiye sahiptir.

3D Maske Burun Estetiği Nedir?

Günümüzde ise burun ameliyatları çeşitli teknikler uygulanarak yapılabilmektedir. Ameliyat öncesinde her hastanın heykelini yapar gibi adımlar izleyerek adeta heykeltraş estetik cerrah olarak çalışmalarını sürdüren Op. Dr. Yakup Avşar bu tekniği ülkemizde uygulayan en saygın uzmanlar arasındadır.

Op. Dr. Yakup Avşar 3D yazıcı kullanarak 3D maske yaratıp, bu teknoloji sayesinde burun estetiği ve estetik cerrahi alanında dünyada ilklere imza atan bir cerrah olmuştur.

3d Mask

3d Mask

3D maske yöntemi ile uygulanan 3d maske burun estetiği, insanların yüzlerinin fotoğraflarda gözüken 2 boyutlu görünümden kurtulması ve ameliyat için daha sağlıklı analizlerin yapılmasını sağlayabilmektedir. Burun estetiği olmak için başvuru yapan hastalara ameliyat sonrası için planlanan burnu yüzlerine tamamen 3 boyutlu olarak gerçeğe olabilecek en yakın şekilde yerleştirilebilmektedir.

Ameliyat olmak isteyen kişiler ile birlikte heykelin 3d yazıcıdan yararlanılarak ortaya çıkartılmasıyla istenilen burun ölçüleri gerçeğe en yakın şekilde ortaya çıkartılmaktadır. Burnun ameliyat sonrasında aşırı büyük ya da aşırı küçük kalması gibi durumlar ise tamamen ortadan kaldırılıyor.

3D maske burun estetiği sayesinde hastalar ile hedefe doğru daha emin adımlar ile ilerlenir. Oluşturulan burnun zaman içerisinde ödemi ve şişliği geçtiği zaman hedeflenmiş olan burun tamamen yüzünüzde mevcut olacaktır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında uygulanan bir ameliyattır. Ameliyat başladığı andan itibaren herhangi bir komplikasyon ortaya çıkmaz ise ameliyat ortalama olarak 2 saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Ameliyattan önce hastaların komplikasyon yaşamamaları için cerrahi işlem öncesinde gerekli tüm tetkiklerin yapılması gereklidir. Açık ve kapalı olmak üzere iki ayrı rinoplasti tekniği kullanılmaktadır. Cerrahlar genel olarak ise açık yaklaşım rinoplasti üzerine yoğunlaşmışlardır.

Açık rinoplasti operasyonunda burnun uç kısımlarına ufak kesiler açılır. Ortaya çıkan bu kesiler sayesinde burnun uç kısmında yer kıkırdak dokular düzeltilerek, hastanın istediği burna ulaşılır.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında aynı gün hastaneden çıkarak günlk hayatınızı yaşamaya başlayabilirsiniz. Ameliyat sonrasında kıkırdağın çevresindeki zarın ve kemiğin altına operasyon uygulandığı için anestezinin de etkisiyle herhangi bir ağrı hissetmezsiniz.

3d mask

3d mask

Burun ameliyatı ile hayalinizdeki burnun tamamen aynı şekilde elde edilmesini istiyorsanız 3d mask print yöntemleri ile burun estetiği uygulamakta olan Op. Dr. Yakup Avşar’ı araştırabilirsiniz. Kendisini bu alanda dünyada bir ilke imza atarak hastaları ile ameliyat öncesinde 3d teknolojisinden yararlanarak planlanan burnu gerçeğe en yakın şekilde tasarlayabilmektedir.

Böylelikle 3d mask print burun estetiği teknikleri sayesinde ameliyat sonrasında beklenmeyen sonuçların ortaya çıkması kolay bir şekilde engellenebilmektedir. Operasyon sonrasında küçük ya da büyük burunlarla karşılaşmak gibi olumsuz durumlar tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir