Dubai’de Gezilecek Yerler

Dünya’nın en ihtişamlı ülkelerinden birisi olan Dubai, zengin mimarisi ile görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Dubai, modern dünyamızın en gözde seyahat rotalarından birisi haline gelmiştir. Orta Doğu’nun en ihtişamlı şehrine gezi planları yapıyorsanız eğer mutlaka gezip görmeniz gereken yerleri sizler için derledik, detaylı bir şekilde inceleyelim.

Burj Khalifa

Gökdelenlerin şehri olarak bilinen Dubai, tüm gökdelenleri arasında inşa ettği 828 metre uzunluğundaki yapısı ile Dünya’nın en yüksek binası olarak tarihe geçmiştir. 161 katlı bu bina, dışarıdan ayrı içeriden ayrı mest edici güzelliğe sahiptir. Burj Khalifa; oteli, eğlence mekanları, gözlem odaları ve restoranları ile size unutulmaz deneyimler yaşatacaktır.

Palmiye Adaları

Yaklaşık 7 yılda tamamlanan palmiye adaları tamamen yapay bir oluşumdur. İnsanoğlunun hayatımıza katmış olduğu en büyük projelerden bir tanesidir. Palmiye adaları bünyesinde Palm Jumeriah, Palm Deira ve Jebel Ali olmak üzere 3 farklı adayı barındırmaktadır. Eşsiz güzellikte ki bu adaya özellikle kuş bakışı ile baktığınızda hayranlık duymamak mümkün olmayacaktır. Dubai seyahatinizde mutlaka gezmeniz gereken bir noktadır.

Çöl Safarisi

Unutulmaz bir deneyim yaşamak için yapılacaklar listesinin ilk sıralarına eklenmelidir. Çöl denilince akıllara ilk gelen yer Dubai’dir. Filmleri andıran güzelliği ile hayran bırakacak bir ortamdır. Geniş araçlar ile safari yaptıktan sonra develerin üzerinde gezintinize devam edebileceksiniz. Birbirinden güzel fotoğraf ve anı biriktirebilirsiniz.

Dubai Fountain

Dünya’nın en büyük su çeşmesidir. 275 metreye kadar uzanan sular, ışıklı dekorasyonlar ile buluşarak nefis bir görsel şölen sunmaktadır. Günün belirli saatlerinde düzenlenen gösteriler, yaklaşık 5 dakika sürmektedir. Sevdikleriniz ile vakit geçirebileceğiniz eğlenceli bir alandır.

Burj Al Arab

Mimari yapısı ile yelkenliyi anımsatmaktadır. Bu nedenle ’’Yelken Otel’’ olarak da bilinmektedir. Dünya’nın 7 yıldızlı ilk otelidir. Her sene yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Eşsiz manzarası ile görmüş olduğunuz tüm otelleri unutacaksınız. Konaklamanın yanı sıra çeşitli kültür gezilerinden de faydalanabilirsiniz. Bir adacık üzerine kurulan lüks otel, Dubai’nin en gözde mekanlarındandır.

The Dubai Mall

Alışveriş tutkunu iseniz görebileceğiniz en güzel alışveriş merkezlerinden birisi olan Dubai Mall’e uğramalısınız. Dünya’nın en büyük alışveriş merkezidir. 1200 mağazaya, lüks bir otele, dünyanın en büyük akvaryumuna sahip devasa bir yerleşim noktasıdır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir