Duvar Raf Modelleri ve Ergonomik Tasarımlar

Duvarları dekore etmek amacıyla tercih edilen raf modelleri, bulunduğu ortama hem şık bir görünüm hem de depolama çözümü sunuyor. Odalarınızın dokusunda değişime gitmeyi ve göz alıcı tasarımlar oluşturmayı düşünüyorsanız daha çok küçük ama şık raf modelleri tercih etmelisiniz. Ancak depolama amacıyla duvar raf modelleri tercih edildiğinde boyutlarda da değişim gözlenecektir. Duvar raf modelleri ve ergonomik tasarımlar ile evinizi kendiniz tasarlamak istiyorsanız, çeşitli modelleri sizler için bir araya getirdik.

Trend Duvar Raf Modelleri Nelerdir?

Duvar rafları çok sayıda modeli bir arada sunan dekorasyon ürünleridir. Seçim yaparken trend görüntülere evinizde yer vermeye çalışmanın yanı sıra, ortama en çok uyacak modelleri tercih etmeniz daha doğru bir karar olacaktır.

Ev dekorasyon ürünlerinin sadelikten yana olduğunu düşündüğümüzde, gözümüze daha çok minimalist ve sade görüntüler çarpıyor. Tercihinizi gösterişten uzak ancak sadeliğiyle göz alıcı duvar raf modellerinden yana kullanmalısınız. Ayrıca herkesin tercih ettiği ürünler yerine, yaratıcılık da ön planda olmalıdır. Hazırlanışı kolay ve ergonomik olması bakımından, kendiniz de duvar raf modelleri arasından seçim yaparak tasarımını gerçekleştirebilirsiniz.

duvar raf modelleri

Driftwood Duvar Raf Modelleri

Ahşabın son zamanlarda evin her alanında göze çarptığını fark etmişsinizdir. Driftwood raf tasarımlarını kendiniz de evde yapabileceğinizden, oldukça ergonomik tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor. Ahşabın eşsiz dokusuyla birleştireceğiniz camlar, renkli ampuller, üzerine dekore edeceğiniz küçük süslemeler ile duvarlarınız sıkıcı görüntüsünden uzaklaşacak. İşte sizin için birkaç kendin yap duvar raf modelleri;

Düz ağaç kütüklerinin verniklenmesi ve içinden farklı büyüklük ve şekillerde ince ağaç dalarının geçirilerek tasarlanacak duvar raf modeli açık renkli duvarlarınız için adeta tasarım harikası olacak. Ağaç dallarının üzerinde birkaç yaprakla verniklenmesi ise daha doğal bir görünüm kazandıracak. Üzerini renkli objeler ve mumlarla dekore ettiğinizde ise satın alınanlardan daha güzel ve size özgü bir tasarım oluşturacaksınız.

Evinizin antresinde kullanabileceğiniz bir başka driftwood duvar raf örneğine değinecek olursak; birbirine yakın boyutlarda üç farklı ağacın verniklenmesi ve kenarlarından açılacak ikişer delikle ip yardımıyla birbirine tutturulacak duvar raf modeli hem ergonomik hem de adeta bir tasarım harikasıdır. Üzerini eski zamanların dekor ürünleri, eskitilmiş çana çömlek ve çerçevelerle süslenmesiyle, otantik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Çocuk ve Genç Odası için Duvar Raf Modelleri

Üçgen, beşgen ve kare modellerin ver verildiği, ahşapla bezenen duvar raf modellerine, çocuklarınızın odasını dekore etmekte yer verebilirsiniz. Bu raf modellerinin içerisini küçük ve renkli oyuncaklarla süsleyerek, canlı bir görünüm kazandırmanız mümkün. Kasaların verniklenmesi ve yatay olarak birbirine yapıştırılmasıyla da doğal ve bir o kadar da şık mini kitaplıklar yapabilirsiniz.

Mutfak ve Banyo için Duvar Raf Modelleri

Mutfak ve banyolarda tercih edilecek raflar özellikle depolama alanı konusunda yardımcınız olacaktır. Banyolar için dekore edilecek raf modellerini; havlu, sabun ve deterjan gibi malzemeleri yerleştirmek, mutfakta ise baharatlık, fincan ve bazı dekor ürünlerini sergilemek acıyla kullanabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir