Ethereum Madenciliği Nedir?

Son dönemlerde sanal para birimlerinin popülerleşmesi ile birlikte en çok merak edilen konular arasında Ethereum madenciliği yer alıyor. Ek bir gelir elde etmek isteyen ve bu nedenle kripto para dünyasına giren kişiler Ethereum madenciliğinin ne olduğu hakkında birçok araştırma yapmaya başladı. Biz de bu bilgileri sizler için derledik.

Ethereum madenciliği, ETH yani Ether olarak adlandırılan sanal para birimini elde etmek için kullanılan bir yöntemdir. ETH kısaca, güç kaynağı olarak Ether kripto para birimini alan bir işletim sistemidir diyebiliriz. Ethereum üretebilmek için ilk olarak bir Ethereum cüzdanı oluşturmak gerekmektedir.

Cüzdanınızı oluşturduktan sonra bu madenciliği yapabilmeniz için bazı programlara ihtiyaç duyacaksınız. Gerekli programları yükledikten sonra ETH üretimine başlayabilirsiniz ancak burada her şeyden önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey; Ethereum madenciliği yapabilmeniz için bilgisayarınızın uygun donanıma sahip olması gerektiğidir.

Ethereum Madenciliği İçin Gerekli Donanımlar Nelerdir?

Ethereum madenciliği oldukça yüksek dinamiklere sahip olan bir işlem olması nedeniyle yüksek GPU (Grafik İşlemci Birimi) gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak yine de standart düzeyde bir Windows işletim sistemine sahip kullanıcılar da Ethereum madenciliği yapabilirler. Bunun için en az 4 GB VRAM bir ekran kartına sahip olmaları gerekir.

Ethereum madenciliği yapan kişiler arasında popüler olan AMD ekran kartları pahalı olmasının yanında gereken gücü kullanıcılarına rahatlıkla sağladığı için çok fazla tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra en az Intel i3 CPU, en az 4GB RAM, güçlü bir SSD ve son olarak da tüm bu donanımları bir arada tutacak bir kasa ve yüksek ısı düzeyiyle başa çıkabilecek bir soğutucuya ihtiyaç olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir