Hızlı Tırnak Uzatma ve Güçlendirme Teknikleri

Son günlerde uzun tırnak modelleri oldukça rövanşta. Bakımlı ellerinizi uzun tırnaklar ile ödüllendirerek estetiksel bir görünüm oluşturabilirsiniz. Uzun tırnak modelleri ellerinize nasıl itina ile yaklaştığını ve bakım rutininize özen gösterdiğinizi yansıtır. Peki çabucak tırnak uzatmanın yöntemleri nedir?

E Vitamini

E vitamini vücudumuza bir çok yönden faydalıdır. Vücudumuzun sağlıklı hareket edebilmesi için E vitaminine gereksinimi var. Bununla birlikte tırnak ve saç sağlığı bakımından da olabildiğince mühimdir. Tırnaklarının çatlamasını, sararmasını engelleyerek bir taraftan da tırnak etlerinin sağlıklı bulunmasını sağlayacaktır.

Tırnak rengini açma ve uzatma hedefiyle E vitaminini yemeklerle kullanabileceğiniz gibi eczanelerde bulabileceğiniz yağ şeklindekini de alarak uyarlayabilirsiniz.

hızlı tırnak uzatma güçlendirme yöntemleri

Zeytinyağı

Tırnak uzatma yöntemlerini uyarlarken tırnakların güçsüzleşmemesine de itina göstermeniz iyi olacaktır. Bunun için mutfağınızda bulunan zeytinyağı imdadınıza yetişecektir. Tırnaklarınızı yaklaşık 10 dakika zeytinyağı içerisinde beklettiğiniz vakit gereksinim duyduğunuz gücü temin edebilirsiniz. Bu tekniği belirli aralıklar ile uyarlayabilirsiniz. Aynı zamanda seri tırnak uzatma gibi bir hedefiniz mevcut ise zeytinyağı barındıran el kremlerini tercih edebilirsiniz.

Limon

Fazla zaman oje uygulamanız, sık temizlik yapmanız gibi nedenlerden dolayı tırnaklar zaman içinde sararmaktadır. Tam bu noktada tırnaklarınıza limon tarifi uyarlayabilirsiniz. Limon tırnağınızı uzatmak ve güçlü hale getirmek için size destek olabilir. Zeytinyağı ve limonla oluşturduğunuz bir tarifi tırnaklarınıza uyarlayabilirsiniz. Böyle hem rengi açılmış hem de azimli bir şekilde uzayan tırnaklara erişebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Evde uygulanan tırnak uzatma yollarından bir diğer doğal malzeme ise Hindistan cevizi yağıdır. Bu doğal ve estetik kokulu yağ vasıtası ile tırnak uzatma bakımı sırasında bununla birlikte tırnaklarınızın kuvvetlenmesini de sağlayacaksınız.

Hindistan cevizi yağı varlıklı içeriği vasıtası ile tırnaklarınızın hem neme doymasını hem de güçlenmesini sağlamış olacaktır. Tırnak uzatma karışımı olaraktan Hindistan cevizi yağı ile balın birleşimini kullanabilirsiniz. Bu tarif vasıtası ile 7 günde tırnak uzatma hedefinize düş ettiğinizden de seri ulaşabilirsiniz.

Biotin

Biotin B vitamini ailesine mensup bir vitamindir. Bu sebepledir ki B7 vitamini veya H vitamini şeklinde de bilinmektedir. Doku üretiminde ve tazelenmesinde vazife aldığı için tırnak ve saç bakımlarında sıklıkla tercih edilir. Biotin veya H vitamini yoksunluğu halinde basit tırnak kırılmaları olabiliyor.

Bu sebepledir ki biotin vasıtası ile sağlıklı şekilde tırnak uzatma hedefinize daha çok ulaşabilirsiniz. Biotini eczanelerde temin edebilirsiniz. Bununla birlikte soya fasulyesi, baklagiller, fıstık, fındık gibi gıdaları beslenmenize kullanarak gündelik biotin gereksiniminizi giderebilirsiniz.

Menekşe Yağı

Menekşe çiçeğinin yaprakları, bedeni ve kökünden üretilerek oluşturulan menekşe yağı seri tırnak uzatma yolları ortasında bulunmaktadır. Menekşe yağı ancak tırnaklarınıza değil bütün cildinize verebileceğiniz oldukça fazla anlamlı bir hediye. A ve C vitaminleri yönünden varlıklı oluşu vasıtası ile cildinin düzelerek onarılmasına olanak sağlar. Bununla birlikte tırnaklarınızın da uzarken kırılma gibi durumların engelleyicisi olabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir