Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası, araba için yaptırılan bir sigorta türüdür. Bu sigorta, araba sahiplenen kişiye kaza, çalıntı veya hasar gibi olaylarda maddi zararların ödenmesini sağlar. Kasko sigortası, genellikle bir araba satın alındığında veya bir kiralama işlemi yapıldığında yaptırılır. Kasko sigortası yaptırmak için, sigorta şirketine giderek bir poliçe satın alınır. Poliçe satın alındıktan sonra, sigorta şirketi belirli bir ödeme planı üzerinden sigortalının arabasını koruma altına alır.

kasko sigortası nedir

Kasko sigortası, araba sahiplenen kişiye birçok farklı olayda yardımcı olabilir. Örneğin, bir kaza sonucu arabanın tamir veya değiştirilmesi gerektiğinde, sigorta şirketi bu masrafları karşılar. Aynı şekilde, arabanın çalınması veya hırsızlık yapılması durumunda da sigorta şirketi araba sahiplenen kişinin zararlarını öder. Kasko sigortası, ayrıca araba sahiplenen kişinin kendisini veya başka bir kişiyi karşı tarafın sigortalı olduğu bir kaza sonucu oluşacak maddi zararları da karşılar.

Kasko sigortası, araba sahiplenen kişinin maddi açıdan güvende olmasını sağlar. Bu sigorta, araba sahiplenen kişinin arabasının tamir veya değiştirilmesi gerektiğinde masraflarını karşılamaya yardımcı olur, aynı zamanda çalıntı veya hırsızlık gibi durumlarda da zararları öder.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir