Küçük Yatak Odası İçin Öneriler

Yatak odası evinizin en mahrem, en rahat bulunması gereken ortamı. Bu ortamı beğenilerinize yönelik dizayn edip hem istirahat etme hem de uyku düzeninizi daha huzurlu hale dönüştürmek ister misiniz?

Şayet odanız minik olduğu için farklılıklara ve güzel bir tasarıma sahip olmayacağını düşünüyor iseniz asla kaygılanmayın. Minik yatak odaları için dekorasyon fikirlerimizle hayal ettiğiniz odaya sahip olabilirsiniz.

küçük yatak odası

Başucunuz İçin Duvar Işıklandırmalarından Faydalanın

Yatağınızın yanı başına komodin koyarak alanı daraltmaktansa iki yanınıza da da şık ve duvara monte edilebilen ışıklandırmalar kullanabilmeniz mümkün. şayet biraz daha süslü bir tasarım istiyor iseniz yatağın başucuna açık veya minik dolabı anımsatan bir raf koyarak en çok tercih edilen kitaplarınızı, dekoratif nesnelerinizi bu köşeye koyabilirsiniz.

Minimal Mi Gösterişli Mi Sizi Yansıtıyor

Odanız geniş değilse daha serin ve aydınlatıcı bir tasarım dilemeniz oldukça normal. Bunun için beyazlar içerisinde dekorasyon belirlemeniz en uygunu. Ev tekstil malzemelerinizden mobilyalara ayrıca dekorasyon nesnelerine kadar bütün her şeyi beyaz rengin türlü tonlarında tercih ederek odaya her nüfuz ettiğinizde kendinizi dinlenmiş hissedersiniz.

Fakat kısa sürede kir tutan beyaz renk sizin kullanımınıza uygun değil ise ve heyecanlı, dinamik bir ortam istiyor iseniz en sevilen renkleri birleştirerek iddialı seçenekler kullanın.

Pembe, yeşil, turuncu, beyaz, sarı gibi birbiri arasında karşıt renklerin hepsini birlikte kullanaraktan farklı bir stil oluşturabilir, sanki oldukça geniş bir ortamdaymışçasına canlandırabilirsiniz.

küçük yatak odaları tasarım

Eşyalarınızı Dekor Unsuru Olarak Kullanın

Minik odanız içerisinde her alan kıymetli. Bu nedenden dolayı eşyalarınızı yerleştirebilmek için onlara dekoratif vazifeler de verebilirsiniz. Minik dolabınıza sığamayan elbiselerinizi ayaklı bir askılık sayesinde daha zarif yansıtabilir, aksesuarlarınızı kaldıracak bir çekmeceniz yoksa eğer zarif bir takı askılığı edinerek dekorasyon unsuru gibi kullanabilmeniz mümkün. Aslında en önemlisi ihtiyaçlarınız doğrultusunda yaratıcılığınızı ön plana çıkarmak.

Ev Tekstili Ürünlerinin Cazibesinden Yararlanın

Minik bir odada sınırlı eşya tercih edeceğiniz için en kıymetli eşyalarınız tekstil ürünleri olmakta. Yatak örtüleri, perdeler, yastıklar, nevresimler… Bütün bunları odasının beğenisine uygun bir şekilde tercih ederek farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir