Lokmacı Dükkânı Açmak ve Maliyeti

Lokma dükkanı açmak ve maliyeti yani bir işyeri açmayı ve yeni bir işe girişmeyi düşünenler için akla gelen iş modelleri arasında lokma dükkânı nasıl açılır? Lokmacı dükkânı karlı bir yatırım mıdır? Sorularının cevaplarını sizin için araştırdık.

Lokma dükkânı açmak ve maliyeti yeni nesil girişimcilerin bu geleneksel lezzeti müşterilerle buluşturmak için açtıkları lokmacı dükkânı karlı yatırımlar arasındadır. Özellikler 2019 yılı ve sonrasında pek çok yerde görülen lokmacı dükkânları açmak için çok yüksek sermaye gerekmemektedir. Durumun böyle olması lokmacı dükkânı açan kişilerin sayısının giderek artmasına neden oldu.

Lokmacı Dükkânı Açmanın Maliyetleri Nelerdir?

Bir iş modeline başlamadan öncekişilerin mutlaka detaylı bir şekilde o işin maliyetlerini araştırmaları gerekir. Lokmacı dükkânı açmak isteyenler için de lokmacı dükkânı açmanın maliyetleri nelerdir? Kısaca inceleyelim.

Lokmacı dükkânı açmanın maliyetleri nelerdir? Bir işyeri açmak için elinizde mutlaka yeterli bir sermayeniz olmalıdır. Elinizde orta düzeyde bir sermaye var ise lokmacı dükkânı açabilirsiniz. Lokmacı dükkânı açmak için 2019 yılında kişiler 50 bin TL civarında bir sermaye ile rahatlıkla açabiliyorlardı. Lokma dükkanı açmak ve maliyeti 2022 yılı itibari ile tüm dünyada artan enflasyon sebebi ile bu miktar yaklaşık 100-150 bin TL olarak hesaplanılmaktadır. Yalnız bu tutar dükkânın yeri, kirası, alınan makinelerin ve çalışanların sayısına göre de değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda lokma işinde kullanılacak malzeme çeşidi ile de maliyetler artar ya da azalır.

Lokmacı Dükkânı Açmak Karlı Bir Yatırım Mı?

Lokmacı dükkânı açmayı düşünen girişimcilerin en fazla merak ettiği konu hiç şüphesiz lokmacı dükkânı açmak karlı bir yatırım mı? Konusudur. Lokmacı dükkânı açmak karlı bir yatırımdır.
Lokmacı dükkânı açmak karlı bir yatırım mı? Sorusunun cevabı oldukça karlı bir yatırımdır olacaktır. Nedeni ise geleneksel bir lezzet olan lokma pek çok kişinin hayır için yaptırdığı bir yiyecektir. Özellikle cenaze ve mevlitlerde tercih edilen lokma dökme geleneği bu dükkânı açanlar için büyük bir kazanç kapısıdır.
Yapılan araştırmalar sonucunda lokmacı dükkânı karı yaklaşık ortalama %75 hesaplanmıştır. Yani ürünün maliyeti yaklaşık 5 TL ise lokmacı dükkânı bunu 20 TL gibi bir tutara satar. Bu yüzden lokma dükkânı açmak ve maliyeti işi elinde orta düzeyde sermayesi olan için karlı bir yatırımdır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir