Sanal Kart Nedir?

İnternet alışverişi ve kredi kartlarının çoğalması sayesinde güvenilir ve pratik alışveriş yaygınlaşmaya başladı. Sanal kart da bu imkanlar arasında yerini almıştır. Sanal kart, fiziksel bağlamda bir varlığı bulunmayan, fakat ödeme esnasında normal kredi kartları gibi işlev gören kart olarak ifade edilebilir. Fiziki varlık olmayan sanal kartlar için basım ve ulaştırma gibi süreçlerin bulunmaması elbette ki ayrıcalık sağlıyor. Oluşturulduktan hemen sonra aktifleşerek kullanıma hazır hale geliyor.

sanal kart nedir

Normal kredi kartları gibi sanal kartlar içinde yeni bir kart numarası, son kullanım tarihi ve güvenlik kodu bulunuyor. Günümüz teknolojileri arasında adından sıkça söz ettirmeye başlayan sanal kartlar sayesinde dilediğimiz ürünü tek tıkla sipariş edebiliyoruz. Yalnızca internet ortamında kullanılan sanal kart, yapılan alışverişlerin ücretini, bağlı olunan banka veya kredi kartından kesiyor. Sanal kartlar, internet alışverişinde kredi kartı kullanırken güvenlik riskini en aza indirgemek için geliştirilmiştir.

Bankaların müşterilere sağladığı bu fırsat sayesinde, kredi kartı bilgilerine bağlı olarak hazırlanan farklı kart bilgilerine sahip sanal kartlar ile özel kart limiti dönemini başlatarak güvenli alışveriş imkanı sağlanıyor. Sanal kartı, kullanıcısı olduğunuz banka veya kredi kartlarından dilediğinizin mobil bankacılığı ile kolayca oluşturabilirsiniz. Gerekli bilgileri girdikten sonra sanal kredi kartınız aktifleştiriliyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir