Sanayide Ball Mill Gerekliliği

Endüstri içinde yer alan pek çok kuruluşun cevher zenginleştirme prosesi içinde son aşamada kullanılmakta olan ball mill bir çeşit bilyeli değirmendir. Süreç içinde gerekliliğe göre açık ya da kapalı devre olarak çalıştırılabilen ball mill, çoğunlukla 150 mikronun altında boyutlarda ürün elde edilmek istenilen sanayi kuruluşlarında kullanılır.

Mill içerisinde dönen mill gövdesinin dönüşü ile birlikte aynı zamanda sürtme ve çarpma kuvvetleri de meydana gelir. Bu süreç içinde mill büyüklüğünü belirlemek üzere öncelikle gerekli olan etkenler;  besleme tane boyutu, cevherin nitelikleri, ürün tane boyutu, 1 saat için kapasite beklentisi ve kullanılacak proses devre çeşididir.

Ball Mill

Ball Mill Etkenleri

Balls noktasal temas yüzeyi aracılığı ile tüm bu kuvvetleri iletimi sağlanır ve bu biçimde mevcut mill içerisinde kırma ve öğütme kuvvetlerinin bir dağılımı gerçekleşmiş olur. Bu aşamada yaratılan çarpama ve sürtme gibi kuvvetlerin büyüklüğünü ve gücünü etkileyen etmenler; ürün tane boyutu, besleme tane boyutu, ball büyüklükleri ve değirmen hızıdır. Dünya genelinde üretim sürecine dahil sanayi makineleri alanında 1966 yılından bu yana faaliyet gösteren Remas Makine Sanayi firmasının profesyonel hizmet sunan uzmanlarına, ball mill ve diğer makineler konusunda sorularınız yanıtlamak ve sorunlarına çözüm sağlamak üzere http://www.remas.com.tr/remas/ball-mill/ adresi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir