Sarımsaklı Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Sarımsaklı plajı nerede yazın gündeminde yer alan tatil sorularından oluyor. Sarımsaklı plajı Balıkesir şehrinin Ayvalık ilçesinde yer alıyor. Yaz aylarında plajları sürekli olarak ön planda bulunuyor. Sarımsaklı plajı ise hem yurt içinde hem de yurt dışında öncelikli olarak tercih edilen plajlardan birisidir.

Sarımsaklı plajının sık tercih edilmesinin sebepleri arasında kum tanelerinin uzun bir derinlik boyunca deniz içerisinde devam etmesidir. Denizin içinde kuma basarak yürümek Sarımsaklı plajında oldukça keyiflidir. Ayrıca kumsal alanında geniş yer kaplaması her zaman için rahat plaj keyfi olanağını sunmaktadır. Ege denizinin tüm güzelliğini Sarımsaklı plajında yaşayabilirsiniz. Özelliklede plajın çocuklar içinde uygun yapıda olması ekstra tercih edilmesini sağlıyor.

Sarımsaklı Plajına Ulaşım Nasıl Olur?

Yaz tatillerinde tatil yeri belirlerken ulaşım sorununun olmamasına dikkat edilir. Tatilin çoğunu ulaşım sorunu ile yaşamayı kimse istemez. Ege bölgesinin sık tercih edilen Sarımsaklı plajı için de ulaşım zor değildir. Sarımsaklı plajına ulaşım Ayvalık üzerinden sağlanıyor. Plaj ile Ayvalık arası yaklaşık olarak 15 dakika sürüyor. Ayrıca sürekli olarak Ayvalık üzerinden Sarımsaklı plajına giden dolmuş hatları çalışmaktadır.

Pek çok kişi plaja yakın yerde konaklamak istemektedir. Bu yüzden de plajın çevresinde otel ya da pansiyon çeşitleri yer almaktadır. Genel olarak plaja ulaşım sorunları yaşanmamaktadır. Balıkesir üzerinden plaja gelmek isteyenler ise yaklaşık olarak 2 saat sonra plaja ulaşmaktadırlar.

Sarımsaklı Plajı Ücreti

Günümüzde bazı plaj türleri ücretsiz olarak hizmetlerini sunmaktadır. Son yaz sezona göre sarımsaklı plaj ücreti bulunmuyor. Sarımsaklı plajı bir halk plajı olduğu için giriş ücreti bulunmamaktadır. Dünya genelinde ön planda yer alan plaj; ücretsiz hizmetleri ile de dikkatleri üstüne çekmektedir.

Ege bölgesinde pek çok plaj bulunuyor. Ama Sarımsaklı plajının önemi dünya genelinde de değerlidir. Bu yüzden de plaj yöneticileri hizmetlerini herkese açık tutmak için giriş ücreti almamaktadır. Genel olarak plajda hijyenik koşullar sağlanmaktadır. Ayrıca plajdaki denizim sakin ve berrak yapısı deniz severlerin dikkatini çekmektedir. Ücretsiz tatil isteyenlere sıklıkla Sarımsaklı plajı tavsiye edilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir