Son Yılların Dekorasyon Trendi: Organik Modern Stil

Güncel dekorasyon modellerini gözlemleyenlerin kesinlikle tam karşıtına çıkmaktadır Doğal Modern tarz. Yalnızca dekorasyon bölümünde değil, tasarımın her bölümünde bu durumla karşılaşabilirsiniz. Geleceğe ışık tutan mimari şeklinde de bilinen, Doğal Mimarlık başta olmak suretiyle; sanat aleminde, mobilya ve eşyalarda da bu trendin izlerini sık sık gözlemliyoruz. Doğal Mimarlık aslen geri dönüşümü de içine alan; hem görev olaraktan hem de şekil olaraktan değerlendirilebilecek, olabildiğince geniş bir mevzudur.

organik modern dekorasyon nasıl yapılır

 

Doğal Modern tarz, tabiattan esinlenilerek meydana gelmiş, yuvarlak ve dalgalı şekillerin hükmettiği bir tarzdır. çağdaş bir hava katılarak sergilenmek istenen bu doğal şekiller, Modern tarz ile karıştırılmıştır. İkisinin de belirgin özelliği yalınlığı sahiplenmesi ve soft renklerle oluşan paletidir. Modern stilden ayrıldığı husus ise modern tarzın köşeli ve biçimli şekillerinin konumunu, doğal tarza uyarlamasıdır.

Organik Modern Stil Dekorasyonun Püf Noktaları Nelerdir ?

Yaşam alanlarınızı, Doğal Modern tarzda dizayn etmenin önemli hususlarından bir tanesi de yukarı kısımda bahsettiğimiz gibi nötr ve toprak renk tonları kullanmaktır. Duvarlarınız beyaz, gri ve bej tonlarında olacağı gibi sıvanmış şekliyle bırakarak, boyasını yapmadan da kullanabilmeniz mümkün. Böylelikle daha doğal bir görünüm oluşabilir. Evin zemini için de durum değişmez: zemin kaplayıcı ürünü olmasa da tercih edebileceğiniz gibi doğal ahşapla da bütünleştirebilirsiniz.

organik modern dekorasyon önerileri

Aksesuar ve mobilyalarınızın hepsi doğal biçimde, yalın ve hijyenik çizgilerden yapılmalıdır. Dikdörtgen ve kare gibi köşeli, düzgün açısal şekillerden mümkün mertebede kaçınmalısınız. En az düzeyde olacak şekilde eşya kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Sandalye, koltuk sehpa ve masalar bu tarzda dalgalı, yuvarlak şekillerden ortaya çıkar. İşlem görmemiş ahşap malzemeyle uyarlanan, doğal formda ahşap mobilya çeşitleri düşünebilirsiniz. Diğer bütün ev eşyalarınız da benzer şekilde doğal şekil ve doğal renkler arasında olanları ön plana almalısınız.

Yaşam alanınızda tabiatı daha fazla hissedeceğiniz hususlar ilave etmek isterseniz de bunu canlı çiçekler ya da yeşil yaprakları bulunan saksı bitkilerinden faydalanarak da yapabileceksiniz. Standart formda ki çiçekler ve saksı çiçekleri organik hali ile evinize daha doğal bir ambiyans sağlayacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir