Çiçeklerdeki Küçük Sinek Oluşumu Nasıl Engellenir?

Minik sinekler çiçeklerin çevresinde sık sık meydana gelirler ve olabildiğince huzur bozucudurlar. Bu durumun birçok nedeni olsa bile asıl sebebi her vakit bilinmemektedir. Toprağın verimsizliği ya da yetersiz sulama yolları oldukça fazla olan nedenlerden birazıdır.

Nedeni her ne şekilde olursa olsun özveriyle büyüttüğümüz çiçeklerin hasar görmesi huzursuz hissettiren bir haldir, bu duruma seri bir çare keşfetmek çiçeklerimizin sağlıklı olması için değerli olabiliyor. Bu yazımızda çiçekteki sinekler nasıl yok olacaktır sualine cevaben çare yollarını sizin için derledik.

çiçeklerdeki küçük sinek oluşumu nasıl engellenir

Çiçeklerdeki Minik Sineklerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Çiçeklerimizin çevresinde beliren minik sineklerden kaçmanın doğal ve ilaçlı birçok tekniği bulunmaktadır. Bunları dile getirmeden evvel kaliteli toprağın değerinden söz etmeliyiz. En verimli ve kati çare tekniği olaraktan kaliteli bir toprak edinerek çiçeğinizin toprağını yenileyerek sağlayabilirsiniz. Şimdi diğer etkin çare yöntemlerinden bahsedelim.

Minik Sineklerden Kurtulman için Aspirin Yardımcı Olabilir

Aspirin ilaçlarıyla çiçeklerinizi küçük sineklerden uzak tutabilmek ve bitkilerinizi iyileştirmek için olabildiğince önemlidir. Aspirini ufalayarak suyla karıştırmalısınız. Sonrasında hazırladığınız bu kürle çiçeklerinizin toprağını ıslatmalısınız. Hazırladığınız aspirin kürünü çiçeklerinizin yapraklarına da sprey desteğiyle uyarlayabilirsiniz. Bu hususta dikkat etmeniz gereken durum yapraklara bir hayli fazla aspirin karışımı dökmek.

Çiçeklerindeki Minik Sineklerden Kurtulmak için Sigara İzmariti İşine Yarayabilir

Kulağa enteresan bir teknik olarak yansıyor olsa da minik sinekleri defetmek için sigaranın izmariti fayda sağlayacaktır. Toprağın içerisine koyacağınız sigara izmaritleri çiçeğinizi küçük sineklerden uzak tutacaktır. Bitkinin sağlıklı şekilde gelişmesi adına çiçeğiniz sineklerden kurtulduktan hemen sonra izmaritleri çıkarmalısınız.

Minik Sineklerden Kurtulmak için İlaç Kullanman Gerekebilir

Sunmuş olduğumuz tavsiyelerin kati çare olacağından maalesef ki emin olamayız. şayet bu işlemler çiçeğinizi küçük sineklerden arındıramadıysa çare ilaç tercih etmekte olabiliyor. İlaçları aşırıya gitmeyecek şekilde uygularsanız çiçeğiniz hasar yaşamaz ve eski formuna tekrar ulaşabilir.

Soğan Kabuğuyla Minik Sinekleri Çiçeklerinden Kov

Çiçeklerinizdeki minik sinekleri kovmak için kullanabileceğiniz doğal yollardan birisi de soğan kabuklarıdır. Soğan kabuğu kokusu vasıtası ile sinekleri uzak tutar. Soğanın kabuğunu temizleyerek yaklaşık 10 saat su içerisinde bekletmelisiniz. Sonrasında süzme prosedürünü yapmalısınız ve geriye kalan su ile toprağı sulamalısınız.

Toz Tarçın Faydalı Olabilir

Toz tarçını toprağın üstüne serpiştirmek uygulayabileceğiniz doğal yollardan bir öteki. Tarçının fazla kokusu var ve minik sinekleri çiçeğinizden uzak tutar. Bu doğal teknik vasıtası ile bitkinize bir hasar sağlamadan sineklerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Saksıdaki Küçük Sinekler İçin İlaç

Çiçeklerinizdeki minik sinekleri kovmak için birçok doğal yöntemden söz ettik. İlaç koymadan evvel bu doğal çare yöntemlerini kullanmak daha uygun olacaktır. Bitkinin toprağını değişmek ve düzgün sulama tekniğini uyarladığınızdan da emin olmanız gerekir. Çiçekleriniz halen minik sineklerden kurtulamadıysa son çare ilaç tercih etmek olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir