Kış Mevsimine Sağlıklı Girmek İçin

Mevsim geçişleri ve sonbahar gibi ara mevsimler, insanların en çok şifa kaptığı ve hastalıktan yataktan çıkamadıkları dönemlerdir. Çünkü mevsim değişirken vücudun ihtiyaçları da otomatik olarak değişir. Fakat vücut, bu duruma hızlı bir şekilde ayak uyduramadığı ve korunamadığında hastalanmamak imkânsız bir hale gelir.

kış

kış

Soğuk Havalara Karşı Bağışıklık Kazanabilmek İçin

Yaz mevsiminde sonbahar ve kış aylarına geçiş yaparken, mutlaka yeterli derece vitaminler alınmalıdır. Çünkü vitaminler hastalıklardan korunmak ve vücudun direncini arttırmak için en önemli faktörler arasındadır. Bu sebeple mevsim geçişlerinde en faydalı vitaminlerden biri olan D vitamini içeren yiyecekler tüketilmeli veya haplarından kullanılmalıdır.

grip

grip

Sonbahar aylarının başlangıcında, yazın kilo almamak için uzak durulan karbonhidratlı gıdalar mutlaka tüketilmelidir. Çünkü karbonhidratlı gıdalar, kışın sebep olduğu enerji eksikliğini giderirken aynı zamanda, mutluluk hormonu salgıladığı için depresif ruh halinden de kurtulmaya yardımcı olur.

Egzersiz ve spor, daha çok yaz mevsiminde yapılan bir şey olduğu için kış mevsiminde kişinin kendini enerjik olarak düşük hissetmesine sebep olur. Çünkü spor yapmak, insanı motive eder ve dinç tutar. Bu yüzden sonbahar ve kış aylarına girmeden bol bol egzersiz yapılması gerekir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir