Sivilce Nasıl Geçer?

Cildinizin altında yer alan yağlar cilt üzerine sivilce şeklinde çıkarlar. Gelişim çağında yoğun olarak görülmeye başlanan sivilceler ile savaşmak bazı durumlarda bir hayli zor olabilir. Peki sivilce tedavisi nedir ve nasıl olmalıdır?

Sivilcelerin tedavi edilmesi tamamen doğal yollar ile olmalıdır. Sivilcelerinizden kurtulmak için asla sıkmamalısınız. Sıkarak yok ettiğiniz sivilceler yüzünüzde ömür boyu kalacak derin izler bırakabilirler.

sivilce

sivilce

Sivilce çıkmasında en önemli faktör ise yağ ve kirdir. Cildinizi düzenli olarak temizlemezseniz ve bakımını yapmazsanız kısa süre içerisinde sivilceler ile savaşmak zorunda kalabilirsiniz. Her gün sabah ve akşam yüzünüzü yalnızca su ile değil özel sabun ve köpükler ile yıkayın.

Buhar Tedavisi Uygulayın

Eğer sivilceler ile birlikte siyah noktalarla da savaşmak durumundaysanız, büyük bir kaba sıcak su koyarak yüzünüzü yakınlaştırın. Üstünüze bir banyo havlusu alarak sudan yayılan buharın yüzünüze gelmesini sağlayın. Buhar sivilcelerinize ve siyah noktalarınıza iyi gelecektir.

sivilce tedavisi

sivilce tedavisi

Beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeyi de unutmayın. Aşırı yağlı yiyecekler cildinizde sivilce oluşumunu hızlandıracak türde yiyeceklerdir. Bu tür gıdalardan kesinlikle uzak durun.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir