Teknoloji Kısırlık Yapıyor

Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen teknoloji hemen her yerde karşımıza çıkıyor. İletişim, eğlence, sağlık, ulaşım ve daha birçok farklı alanda kullanılan teknolojilerin insanlar üzerinde kısırlığa yol açtığı yapılan araştırmalar ile kanıtlandı. Özellikle vücudumuza yakın bulunan diz üstü bilgisayarlar, cep telefonları kısırlık yapan teknolojilerin içerisinde ilk sırada yer alıyor.

tekno

tekno

Kullanılmayan aletlerin fişte kalması ortaya çıkan en önemli tehlikelerden birisi. Evlerde, iş yerlerinde yer alan birçok teknolojik aleti şart etmek için fişleri kullanıyoruz. Yapılan araştırmalara göre fişin sürekli olarak takılı kalması ortamda yer alan radyasyonu ciddi miktarda attırıyor. Teknolojik aletleri kullanmadan elbette olmaz ancak işimiz bittiğinde fişi çekmek alınabilecek en önemli önlemlerden birisi.

 

İhtiyaç Duymadıkça Kullanmayın

Günümüzde büyükten küçüğe hemen herkesin elinde cep telefonu var. Bununla beraber bilgisayarlar, oyun kutuları, televizyonlar ve daha birçok farklı teknoloji farklı alanlarda bize kolaylık sağlasa dahi zaman içerisinde sağlığımızı bozabiliyor. Ortaya çıkan bu tehdidin önüne geçebilmek için teknolojik aletleri gereğinden fazla kullanmayın. İhtiyaç duymadıkça telefonlardan, bilgisayarlardan uzak kalmanız sağlığınız için çok önemli.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir