Yeni Evlenenler İçin Dekorasyon Önerileri

Yeni evlenen çiftler, kendi evlerini en baştan tasarlayacağından fazlasıyla maddi açıdan sorun yaşayabiliyor. Bu sebeple de yapılan dekorasyonun kalıcı bir nitelikte olacak şekilde hazırlanması gerekiyor. Bir mekanın tasarımının sadeliği, kullanışlılığı ve yaratıcılığı bir arada tutabilmesi sadece kalıcı tasarım seçenekleri ile sağlanabilir.

dekorasyon

dekorasyon

 Dekorasyonda Kalıcılık Önemli

Her yaşam alanı dekorasyonunda kullanışlılığı ve sadeliği ön plana çıkarabilmek kolay olsa da özgünlüğün temel noktasını oluşturan yaratıcılık sadece sanat kabiliyetine sahip olan kişiler ve tasarımcılar tarafından oluşturulabilir. Bu nedenle modern yüzyılın bilgi kaynağı dijital dünyada uzmanların yeni evlenen çiftlere dekorasyon önerileri bulunuyor.

dekorasyon chalet

dekorasyon chalet

Uzmanların önerilerinin başında öncelikle yaşanacak mekanın iyi gözlemlenmesi geliyor. Bu noktadaki en somut örnek, bazı ufak duvar yıkımları ya da ilaveleri ile mekanın daha kullanışlı hale getirilebilmesi sağlanabiliyor. Ayrıca mekanın en önemli noktasını oluşturan renklerin her birinin taşıdığı değer ve manayı iyi bir şekilde öğrenerek, uyum içerisinde olan benzer ya da zıt renkleri mekanın dekorasyonunda aktif olarak kullanabilir. Mobilyalar için ise doğallık ve ergonomiklik büyük bir önem arz taşıdığına dikkat edilmesi gerekiyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir